Lokata pod Słońcem na 3,3% do 40tys. zł w Open Finance

Open Finance przygotował ofertę lokaty 4-miesięcznej… którą opłaca się trzymać przez połowę tego okresu. Przez pierwsze dwa miesiące oprocentowanie lokaty wynosi 3,3%. Później można ją zerwać bez utraty odsetek


Lokata pod Słońcem ma dość specyficzną budowę: najpierw wyższe odsetki przez 2 miesiące (3,3%), potem przez kolejne dwa miesiące oprocentowanie spada do 2%, co nie jest może rewelacją, ale zawsze coś. Środki ulokowane na cały okres będą zarabiać średnio 2,65%, czyli nie jest źle, biorąc pod uwagę, że maksymalnie na lokacie można upchnąć 40tys. zł.

I teraz dwie drobne wady i jedna zaleta

.

Pierwszą wadą jest to, że o ile wstępny wniosek o lokatę złożysz przez internet na dedykowanej stronie, do jej założenia potrzebna będzie osobista wizyta w oddziale Open Finance.

Nie każdy ma taki oddział po drodze, a dodatkowo na miejscu konsultanci mogą namawiać nas do wzięcia kolejnych produktów „przy okazji” (taką mają pracę).

Zaletą jest to, że lokatę można zerwać po tych dwóch miesiącach lepszego oprocentowania i zachować wypracowane do tej pory odsetki.

Druga wada natomiast jest taka, że, aby zachować odsetki przy zrywaniu lokaty, trzeba to zrobić również w oddziale.

Czyli – jeśli ktoś ma do ulokowania większą kwotę i oddział Open Finance w pobliżu domu czy pracy, to może warto się zastanowić.

Umów się na spotkanie w sprawie lokaty 3,3% w Open Finance