Cześć, jestem Kamil. W 2014 roku zacząłem interesować się promocjami bankowymi jako sposobem na proste dorobienie kilkuset złotych w ciągu roku.
Zacne Promo powstało jako miejsce, w którym dzielę się informacjami na ten temat – dzięki temu więcej osób może również skorzystać.

Skąd to się bierze?

Banki inwestują olbrzymie pieniądze w pozyskanie nowych klientów. Co ciekawe, część z tych pieniędzy, zamiast zostać wydana na reklamę, może być Twoja. Jak to możliwe? Czy naprawdę można zarobić na banku? Oczywiście, że tak. Kluczem są różne promocje bankowe, w których bank za założenie danego produktu (konta, lokaty, karty kredytowej) i spełnienie określonych warunków płaci klientowi pieniądze lub daje mu bonusy rzeczowe.

Czy wiesz, że wartości premii sięgają kilkuset złotych, a wśród bonusów rzeczowych są tablety, wideorejestratory i inne wartościowe przedmioty?
Czy wiesz, że czasem warto założyć nowy produkt właśnie po to, by zgarnąć premię? A po jej otrzymaniu zdecydujesz, czy chcesz zostawić produkt na dłużej… czy z niego zrezygnować.
U mnie zaczęło się od promocji, w której za założenie konta i spełnienie prostych warunków dostałem 75 zł. Od tamtej pory zacząłem szukać innych okazji i w różnych promocjach otworzyłem produkty (konta, lokaty i kartę kredytową) w następujących bankach:
– mBank
– Raiffeisen Polbank
– Millenium
– Eurobank
– BZ WBK
– BGŻ Optima (obecnie BGŻ BPN Paribas)
– Bank Smart
– Toyota Bank
– T-Mobile Usługi Bankowe

Wydaje się dużo, ale oczywiście umowy zawierałem w odstępach czasu. Część z produktów już zamknąłem, z niektórych korzystam, z innych nie, ale je trzymam, bo są darmowe. Przekonałem się, że skoro warunki otrzymania premii są łatwe do spełnienia, to warto skorzystać z promocji choćby po to, żeby poznać bank i jego system transakcyjny. A premia jest osłodą tego testowania.

Uważam, że czasy przywiązania do jednego konta bankowego bezpowrotnie minęły. Warto zmienić bank, który wprowadza absurdalne opłaty. Poza tym, po otrzymaniu premii od banku można łatwo zamknąć konto/lokatę/kartę. Przekonałem się też, że karta kredytowa nie gryzie, może być darmowa a nawet można na niej zarobić.

Sam przez dwa lata na promocjach w bankach zarobiłem 1175zł. Dało się znacznie więcej, ale jestem daleki od sięgania po każdą okazję – to ma być przyjemne, a nie obciążające.

Potrzebujesz więcej informacji?

Zobacz sekcję Jak zarabiać na promocjach bankowych, żeby dowiedzieć się więcej o sprawach „technicznych”, albo od razu wybierz promocję, dzięki której zarobisz na banku.